zincirli vinç
Hasarlı tekneyi naylona sarıp yüzdürdüler

Hasarlı tekneyi naylona sarıp yüzdürdüler

 

Muğla'nın Bodrum İlçesi’nde geçen haftaki fırtına sırasında bağlı bulunduğu Turgutreis Limanı’nda baş kısmından hasar görerek kısmen batan 17 metrelik 'Eftalia' adlı günübirlik tur teknesi, filmlere konu olacak bir şekilde yedeklenerek Yalıkavak’a götürüldü. Su almasının engellenmesi için sera naylonuyla sarılan Eftalia, batma tehlikesi geçirdi.

4 Aralık’taki şiddetli lodos fırtınası sırasında Turgutreis limanında kısmen batan ’Eftalia’ adlı günübirlik tur teknesinin onarım için Yalıkavak’taki tersaneye götürülüşü tehlikeli bir yolculuğa sahne oldu. Sahibi ve kaptanı Mesut Arda tarafından getirtilen bir vinç yardımıyla limanda düzeltilen, havaya kaldırılarak biriken su boşaltılan ve yeniden su almasının engellenmesi için tüm gövdesi naylonla sarılan Eftalia, balıkçı Metin Duman’a ait ’Pilaçi’ adlı tekneye yedeklendi ve 10 mile yakın yolculuğuna başladı. Ancak alınan naylon önlemi işe yaramadı ve kaptan Mesut Arda (33) ile gemiciler Suat Yıldırım (29), Abdullah Işıldak (27) ve Gökhan Işıldak (25), seyir sırasında biriken suları kovalarla boşaltmaya başladı. Kiremit Adası önüne gelindiğinde ise su miktarının artması üzerine ’Eftalia’ batma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.  

zincirli vinç hidrolik asansör istif makinası elektrikli istif makinesi caraskal yarı akülü istif makinası zincirli caraskal istif makinası akülü istif makinası transpalet istif makinası halatlı asansör halatlı vinç hidrolik yük asansörü monoray vinç istif makinası akülü istif makinası akülü transpalet makaslı platform istif makinası yarı manuel istif monoray vinç manuel istif makinesi yarı manuel istif makinesi Transpalet